Dnešní datum: 17. 01. 2018
Hlavní stránka Mapa sítě Správci Fórum

Lidé v Klfree
Ekonomika
Účet pro platby členských příspěvků ve FIO bance č.2200173650/2010. Přehled veškerých toků na účtě můžete zkontrolovat v Informačním systému.
Při platbě uvádějte své členské číslo jako variabilní symbol, pokud zadáváte i text, uveďte:
jméno příjmení členský příspěvek nebo jméno příjmení předplatné od-do

Partneři
Alcoma, a. s.

Vysílačky SPACE s.r.o.

Pilsfree.net

UNHfree.net

NFX

NIX.cz

ČD-Telekomunikace

RIPE

08. Technika a návody

* Informační systém - návod

Vydáno dne 03. 07. 2005 (37690 přečtení)

Návod, jak se orientovat v informačním systému Klfree.net https://is.klfree.net pro začátečníky...


https://is.klfree.net

Nápověda

Stručný přehled o funkcích informačního systému naleznete v jeho nápovědě na úvodní straně.

Nápověda


1. - Přihlášení

1.1 - Přihlašovací formulář

Otevřete si stránku s IS, měla by vypadat takto:

Uvodní obrazovka

Do pole přihlašovací jméno vyplňte vaší přezdívku (nick), kterou jste vyplňovali na přihlášku, může se stát, že obsahovala nějaký z nepřípustných znaků a proto mohla být lehce pozměněna. ZDE se můžete přesvědčit, jakou přezdívku opravdu máte. Do pole heslo vyplňte vaše heslo a stačí kliknout na tlačítko "PŘIHLÁSIT"

1.2 - Neznámé heslo

Pokud jste zde poprvé, nebo jste vaše heslo zapomněli, klikněte na odkaz "Zapomenuté heslo"

Zapomenuté heslo

Zde zadejte do pole "Přihlašovací jméno" vaši předívku a klikněte na "Pošli heslo." Heslo vám přijde na email, který máte uveden v evidenci Sdružení. Nemělo by to trvat dlouho, email si vyzvedněte a vratťe se zpět na obrazovku s přihlašovacím formulářem, postupujte dle kroků popsaných výše.


1.3 - Úspěšné přihlášení

Po správném přihlášení jsou dvě možnosti co uvidíte:
a) standardní úvodní stránku IS
b) stránku, kde čeká na vaše přečtení a potvrzení systémová zpráva

varianta a)

Standartní úvodní stránka


varianta b)

Systémová zpráva


2. - Jsme přihlášeni

2.1. - Můj účet (a)

Zde vidíte, jaké všechny údaje jsou v evidenci Sdružení zanesené. Doporučuji každému, aby si své údaje pročetl a pokud najdete nesrovnalosti, informujte, prosím, techniky ( technici (zavinac) klfree (tecka) net ), kteří vám údaje opraví. Po levé straně vidíte seznam funkcí IS, který slouží jako menu. Na každou položku se nechá kliknout a můžete se tak přenést do některé z položek IS.

TIP: Pokud najedete myší na symbol otazníku na konci řádky, zobrazí se vám krátka informace/nápověda k příslušnému řádku.


SYSTÉMOVÉ ZPRÁVY
jsou důležité zprávy od správců a Rady Sdružení. Rada si tímto může vyžádat vaši pozornost, je to mnohem účinější než jakýkoliv email.

ZMENA HESLA
Zde si můžete změnit heslo

IP ADRESY (DNS)
Zde najdete povolování/zakazování svých IP adres a také DNS jména svých IP.
DNS - slouží k tomu, abychom si nemuseli pamatovat IP adresy. IP přiřadíme určité jméno a pak se připojujeme na jméno (například www.seznam.cz = 212.80.76.18)

VEŘEJNÁ IP ADRESA
Zde si můžete přidělit veřejnou IP adresu, avšak měli byste mít na paměti, že veřejná adresa s sebou přináší jistá nebezpečí. Více již bylo psáno v článku ZDE.

PLATBY
Pokud kliknete na platby, uvidíte seznam svých plateb, kdy přišli, z jakého účtu, atd.
Platby se rozdělují automaticky podle variabilního symbolu, pokud naleznete v platbách jakoukoliv nesrovnalost, napište na Radu ( rada (zavinac) klfree (tecka) net ).


2.2. - Systémové zprávy (b)

Pokud vám správce či Rada zaslali systémovou zprávu, objeví se vám při přístupu na WWW stránky prohlížečem automaticky přihlašovací formulář IS. Přihlásíte se a rovnou tam na vás bude čekat zpráva, tu přečtete, vezmete na vědomí, potvrdíte a případně odpovíte. Pokud nebudete ještě v tu dobu vědět heslo, nic není ztraceno, pokud se nebudete moci přihlásit, můžete být 30 minut na Internetu, během té doby si vyzvednout email s heslem, a pak se přihlásit.
Na obrázku z IS (varianta b) je vidět, kdo vám zprávu zaslal, dále její text a pod ní je zaškrtávací potvrzovací pole, to po přečtení zprávy zaškrtněte a klikněte na tlačítko "Potvrd precteni". Objeví se vám následující.

Systémové zprávy

V nabídce "Systémové zprávy" se můžete podívat na všechny potvrzené či nepotvrzené zprávy, co vám byly zaslány. Když kliknete například na potvrzené, uvidíte, že se tam zpráva, která vám přišla, přesunula a již vás po přihlášení nebude obtěžovat.

Potvrzené zprávy


2.3. - Změna hesla

Změna hesla je důležitá věc, kterou by měli udělat všichni, nejlépe hned po prvním přihlášení. V případě zapomenutí vám poslouží funkce poslání zapomenutého hesla, o které jsme si psali v úvodu. Pro změnu hesla klikněte na odkaz "změna hesla" v menu. Pak už jen stačí napsat dvakrát vaše nové heslo a potvrdit kliknutím na "ZMĚNIT"

Změna hesla


2.4. IP adresy (DNS)

V této položce jsou zobrazeny všechny vaše IP adresy. U každé máte uvedeno DNS jméno, které si můžete změnit dle jistých pravidel. Stačí najet myší na symbol otazníku na konci řádky a zobrazí se vám nápověda. Na obrázku je vidět nápověda s pravidly pro nastavení DNS aliasů. Jména si můžete přejmenovat dle libosti. Můžete jich mít několik, oddělovací znak je středník a vše se pak musí potvrdit ještě kliknutím na tlačítko "ZMĚNIT".
Aktivace vašich IP - jednoduše stačí zaškrtnout políčko "Aktivace IP adresa Y" u příslušné IP adresy tak, aby bylo prošktrlé, a kliknout na "ZMĚNIT". Tím dané IP adrese umožníte přístup na Internet. Pokud chtete přístup na některé IP adrese zakázat (např. jedete na dovolenou a nechtete, aby Internet využíval někdo cizí, nebo děti měly špatně vysvědčení ;o) ) je postup analogický, zaškrtávátko by mělo být prázdné.

IP adresy

[Akt. známka: 2,19 / Počet hlasů: 16] 1 2 3 4 5
(Celý článek | Autor: Martin Šrotýř (Belerby) | Informační e-mailVytisknout článek

Kontakt na helpdesk
Mail: helpdesk@klfree.net
Tel.: 840 800 840
nonstop
0h-24h

Více informací naleznete v článku

Nastavení SMTP (pošty)
Pro správné fungování Vašich emailových klientů, je třeba nastavit si server pro odchozí poštu (SMTP):
smtp.klfree.net
Pro příchozí poštu použijte POP3 (nebo IMAP) server poskytovatele Vaší emailové schránky.

Radio KLFREEone
Radio KLFREE 1Spuštění vysílání
Spuštění vysílání

31. 8. 2014   00:00 - 23:59

VYSëL Në P IPRAVUJEME

Vysíláme jen v siti KLFREE


Aktuality
27.08.2017: Výpadky z důvodu výměny centrálního prvku sítě
Dne 28.8.2017 od 23:30 do 29.8.2017 05:00 může z důvodů výměny centrálního prvku sítě docházet ke krátkým výpadkům sítě.
Děkujeme za pochopení.
--belerby

25.07.2017: Nedostupnost NodeZSBustehrad dne 8.8.2017
Dne 8.8.2017 od 8:30 do 12:00 z technických důvodů nebude v provozu bod NodeZSBustehrad.
Děkujeme za pochopení.
--hoby

04.08.2016: plánovaná odstávka elektřiny
Dnes 4.8. jsou naplánovány odstávky elektrické energie v oblasti kročehlav a postihne následující vysílače: Hegemon, Baumax, Arigato, Dělnická. Děkujeme za pochopení.

13.07.2016: Krátké výpadky v noci
Dnes v noci mezi 24h a 01h budou prováděny úpravy na hlavních rozbočovačích na Silveru a na Děčínské. Může tedy docházet k několika krátkým minutovým výpadkům. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

17.06.2016: Výpadek elektřiny
Dnes po 11:30 nastal na Kladně výpadek vysokého napětí. V souvislosti s tím může po obnově docházet k výpadkům připojení k Internetu. V případě nefunkčnosti zkuste restartovat svá zařízení a nebo se ozvěte na helpdesk - tel. 840 800 840. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

24.05.2016: Výpadky elektřiny
Dnes ráno se od 3tí hodiny v noci na Kladně a okolí vyskytly mnohočetné výpadky elektrické sítě.
Případné poruchy způsobené výpadky sítě hlašte na infolinku 840800840. V této chvíli výpadek pokračuje v oblasti kolem baumaxu, omlouváme se za tímto způsobenou nefunkčnost internetu.
Děkujeme za pochopení.

12.05.2016: Virus na Ubiquity
Na zařízeních značky Ubiquity v našem Sdružení se objevil virus, proto byl dnes večer spuštěn skript, který postupně testuje jednotlivá zařízení a pakliže se dostane na Ubiquity, automaticky upgraduje firmware na verzi 5.6.4, která není tímt virem napadnutelná. S tímto jsou spojeny případné problémy a může se i stát, že se některé zařízení nevzpamatuje. Pokud budete mít problémy s připojením, ozvěte se na hepldesk (te. 840 800 840).

18.12.2015: Výstavba nového stožáru místo node Pchery Bejkarna
Od dnešního dne začali technici intenzivně pracovat výstavbě nového stožáru a v nejbližší době by mělo spojení opět fungovat. děkujeme za pochopení

29.07.2015: Plánovaný výpadek elektřiny Žehrovice
Dnes 29.7.2015 od 8:00 do 15:00 proběhne plánovaná odstávka elektrické energie v Kamenných Žehrovicích a díky tomu i některých vysílacích bodů. Děkujeme za pochopení.

24.07.2015: plánovaný výpadek elektřiny Node Olsany
Zítra mezi 8 - 9 proběhne plánovaná odstaávka elektřiny na node Olsany děkujeme za pochopení.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server