Dnešní datum: 17. 01. 2018
Hlavní stránka Mapa sítě Správci Fórum

Lidé v Klfree
Ekonomika
Účet pro platby členských příspěvků ve FIO bance č.2200173650/2010. Přehled veškerých toků na účtě můžete zkontrolovat v Informačním systému.
Při platbě uvádějte své členské číslo jako variabilní symbol, pokud zadáváte i text, uveďte:
jméno příjmení členský příspěvek nebo jméno příjmení předplatné od-do

Partneři
Alcoma, a. s.

Vysílačky SPACE s.r.o.

Pilsfree.net

UNHfree.net

NFX

NIX.cz

ČD-Telekomunikace

RIPE

07. Lidé v Klfree

* Jak mohu pomoci ?

Vydáno dne 02. 12. 2006 (29329 přečtení)

Zajímá Vás jak naše síť funguje? Chcete si rozšířit vědomosti o moderních technologiích, které používáme? Nebo třeba i jen občas vypomoci v rámci svých schopností a dovedností těm co se o síť momentálně starají?

Tento článek píšu jako návod pro ty členy, kteří by se rádi podíleli na chodu našeho Sdružení, ale zatím se k ničemu takovému neodhodlali.


1) Ochotníci

První věc, kterou by měl udělat každý, kdo chce být aktivní a pomáhat našemu Sdružení, by dle mě mělo být vyplnění formuláře "ochotníků"

"Ochotníci" - je jednoduchá databáze, která shromažďuje lidi ochotné pomáhat, a zároveň obory, ve kterých jsou schopni nabídnout pomoc. Pokud řešitel nějakého úkolu uzná za vhodné, obešle skupinu lidí ze seznamu s požadovanými schopnostmi... a může se pomáhat. :-)

https://goldheart.klfree.net/ochotnici


Při vyplňování prosím uveďte svůj platný mail, jelikož valná většina informací chodí právě přes email !

Vyplňujte nejen to, co umíte, ale klidně i to, v čem byste se rádi přiučili. Například neumíte montovat LAN rozvody, ale rádi byste se to naučili, tak si vyplňte i tuto možnost a až se vám někdo ozve, určitě se domluvíte a ledasčemu přiučíte.

PS: Po úspěšném vyplnění a uložení se vám zobrazí stránka s poděkováním, pokud dáte uložit a nic se nezobrazí, zřejmě jste někde něco chybně vyplnili, nebo nevyplnili :-)


2) Fórum

Zaregistrovat se na našem fóru Sdružení Klfree.net a sledovat dění

http://forum.klfree.net/3) Osobní schůzka

Můžete přijít na zasedání Rady Sdružení Klfree.net, která bývá většinou každé pondělí v sudém týdnu - od 20hodin v našem skladu (kanceláři) - Víta Nejedlého 3188. Přesto ale doporučuji se předem informovat, zda opravdu bude zasedání probíhat, nebo bude jindy, případně jinde. (mail na radu je v kontaktech - orgány sdružení)


4) Nabídka pomoci správci

Další možností je nabídnout pomoc vašemu správci, ať už se jedná o pomoc se správou bodu - stát se tam přímo jedním ze správců, nebo jen pomoc při realizaci nějaké přestavby bodu, či jiné aktivity.


5) Email

Také je zřízen mail pro nabídku s pomocí, ale přiznám se, že podle mě je lepši použít formulář "ochotníci". Mail bych použil pouze v případě, že máte nějaké speciální vlastnosti :-) , nebo pokud ovládáte něco, co není podobné žádnému oboru ve formuláři. Případně se jedná o nějakou konkrétní nabídku, ale nevíte přesně, komu ji nabídnout. (Mail bude s největší pravděpodobností poté přesměrován na odpovědnou osobu)
Mail je ve tvaru:

OCHOTNICI @ KLFREE . NET6) Nástěnka úkolů

Toto je nová věc. V naší WIKI je založena stránka, kde se snad časem budou vypisovat úkoly, které jsou třeba udělat, ale stále je nikdo nesplnil. Nebo úkoly, které jsou stále aktuální. Stačí nahlédnout, a pokud si myslíte, že byste s některým z úkolů rádi pomohli, stačí se do wiki napsat jako řešitel a dohodnout s kontaktní osobou.
PS: Nezapomeňte se podívat i do dalších stránek, na které je na nástěnce odkaz. ;-)

https://twiki.klfree.net/twiki/bin/view/SpravaSite/NastenkaUkolu[Akt. známka: 2,92 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
(Celý článek | Autor: Martin Šrotýř (Belerby) | Informační e-mailVytisknout článek

Kontakt na helpdesk
Mail: helpdesk@klfree.net
Tel.: 840 800 840
nonstop
0h-24h

Více informací naleznete v článku

Nastavení SMTP (pošty)
Pro správné fungování Vašich emailových klientů, je třeba nastavit si server pro odchozí poštu (SMTP):
smtp.klfree.net
Pro příchozí poštu použijte POP3 (nebo IMAP) server poskytovatele Vaší emailové schránky.

Radio KLFREEone
Radio KLFREE 1Spuštění vysílání
Spuštění vysílání

31. 8. 2014   00:00 - 23:59

VYSëL Në P IPRAVUJEME

Vysíláme jen v siti KLFREE


Aktuality
27.08.2017: Výpadky z důvodu výměny centrálního prvku sítě
Dne 28.8.2017 od 23:30 do 29.8.2017 05:00 může z důvodů výměny centrálního prvku sítě docházet ke krátkým výpadkům sítě.
Děkujeme za pochopení.
--belerby

25.07.2017: Nedostupnost NodeZSBustehrad dne 8.8.2017
Dne 8.8.2017 od 8:30 do 12:00 z technických důvodů nebude v provozu bod NodeZSBustehrad.
Děkujeme za pochopení.
--hoby

04.08.2016: plánovaná odstávka elektřiny
Dnes 4.8. jsou naplánovány odstávky elektrické energie v oblasti kročehlav a postihne následující vysílače: Hegemon, Baumax, Arigato, Dělnická. Děkujeme za pochopení.

13.07.2016: Krátké výpadky v noci
Dnes v noci mezi 24h a 01h budou prováděny úpravy na hlavních rozbočovačích na Silveru a na Děčínské. Může tedy docházet k několika krátkým minutovým výpadkům. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

17.06.2016: Výpadek elektřiny
Dnes po 11:30 nastal na Kladně výpadek vysokého napětí. V souvislosti s tím může po obnově docházet k výpadkům připojení k Internetu. V případě nefunkčnosti zkuste restartovat svá zařízení a nebo se ozvěte na helpdesk - tel. 840 800 840. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

24.05.2016: Výpadky elektřiny
Dnes ráno se od 3tí hodiny v noci na Kladně a okolí vyskytly mnohočetné výpadky elektrické sítě.
Případné poruchy způsobené výpadky sítě hlašte na infolinku 840800840. V této chvíli výpadek pokračuje v oblasti kolem baumaxu, omlouváme se za tímto způsobenou nefunkčnost internetu.
Děkujeme za pochopení.

12.05.2016: Virus na Ubiquity
Na zařízeních značky Ubiquity v našem Sdružení se objevil virus, proto byl dnes večer spuštěn skript, který postupně testuje jednotlivá zařízení a pakliže se dostane na Ubiquity, automaticky upgraduje firmware na verzi 5.6.4, která není tímt virem napadnutelná. S tímto jsou spojeny případné problémy a může se i stát, že se některé zařízení nevzpamatuje. Pokud budete mít problémy s připojením, ozvěte se na hepldesk (te. 840 800 840).

18.12.2015: Výstavba nového stožáru místo node Pchery Bejkarna
Od dnešního dne začali technici intenzivně pracovat výstavbě nového stožáru a v nejbližší době by mělo spojení opět fungovat. děkujeme za pochopení

29.07.2015: Plánovaný výpadek elektřiny Žehrovice
Dnes 29.7.2015 od 8:00 do 15:00 proběhne plánovaná odstávka elektrické energie v Kamenných Žehrovicích a díky tomu i některých vysílacích bodů. Děkujeme za pochopení.

24.07.2015: plánovaný výpadek elektřiny Node Olsany
Zítra mezi 8 - 9 proběhne plánovaná odstaávka elektřiny na node Olsany děkujeme za pochopení.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server