Dnešní datum: 24. 01. 2018
Hlavní stránka Mapa sítě Správci Fórum

Lidé v Klfree
Ekonomika
Účet pro platby členských příspěvků ve FIO bance č.2200173650/2010. Přehled veškerých toků na účtě můžete zkontrolovat v Informačním systému.
Při platbě uvádějte své členské číslo jako variabilní symbol, pokud zadáváte i text, uveďte:
jméno příjmení členský příspěvek nebo jméno příjmení předplatné od-do

Partneři
Alcoma, a. s.

Vysílačky SPACE s.r.o.

Pilsfree.net

UNHfree.net

NFX

NIX.cz

ČD-Telekomunikace

RIPE

02. Jak se připojit

* Jak se připojit

Vydáno dne 07. 01. 2007 (143741 přečtení)

Chcete se stát členem Sdružení Klfree.net, o.s.? Tady najdete vše, co je potřeba udělat.

Čím začít...

Nechce se Vám číst dlouhé články a rádi telefonujete? Zkuste 951 000 159(tarif jako místní hovor na pevnou linku) a využijte hlasovou samoobsluhu.

Od našich budoucích členů především očekáváme schopnost číst. Nepište tedy maily správci, Radě, nebo komukoliv dalšímu pokud se nepřesvědčíte že na Vaši otázku není napsána odpověď na těchto stránkách :-)

Připojit se do neveřejné sítě Klfree.net provozované Sdružením Klfree.net, o.s. můžete několika způsoby, které si liší rychlostí realizace a nákladností.

  • Svépomocí - rychlost zřízení přípojky je plně ve Vašich rukách, stejně jako cena kterou do ní vložíte. Předpokládá se minimální technická znalost a zručnost, kvalitu své přípojky a i celé sítě pak ale můžete přímo ovlivňovat a zlepšovat.
  • Připojení správcem - nekteří správci ve svém zbývajícím volném čase, nebo přímo jako své zaměstnaní zajišťují připojení do sítě pro lidi ve svém okolí (nebo i jinde). Rychlost a cena za přípojku pak závisí na Váší individuální dohodě s takovým člověkem. Sdružení do těchto dvojstranných vztahů nijak smluvně ani finančně nezasahuje.
  • Připojení externí firmou - další možností je nechat si připojení zajistit na klíč od externí firmy, která většinou zajistí kromě hardware, jeho nastavení a instalaci i potřebnou administrativu. Sdružení opět do vztahu mezi Vámi a takovou firmou nezasahuje, finanční a časové podmínky si domlouváte individuálně. Správci mají povědomost o kvalitě práce různých firem a v případě známých problémů s technickou realizací Vás případně upozorní na nevhodnost výběru Vašeho dodavatele.

Nejdříve, ale uplně ze všechno nejdříve věnujte alespoň chvílí Stanovám sdružení - tomu nejdůležitějšímu a nejsvatějšímu dokumentu Sdružení. Také by bylo dobré aspoň chvilinku strávit s organizačním řádem a finančním řádem

Hned v dalším kroku najděte svého budoucího správce a začněte komunikovat s ním.

Teď když je umíte na zpaměť... no dobře, tak teď, když jste si je přečetli... když jste je alespoň viděli, promyslete si, jestli je Sdružení Klfree.net to pravé, co chcete, a jestli se spíš neohlížíte po nějakém ISP , který vám vše, samozřejmě, že se nezapomene náležitě ocenit, přinese na stříbrném podnose - určitě všichni znáte Českou jedničku v oboru, žluté anděly Českého Telekosmu.. i když se nám teď tak trochu rozplynuli ve vzduchu.
Sdružení Klfree.net vám totiž neumí nabídnout garantovanou dostupnost připojení (což neumí ani žádný provider pro domácnosti, ale taktně o tom mlčí :-) ), ale dá vám možnost se o ní postarat vlastními silami, nezaručí vám minimální dostupnou rychlost připojení (pokud jako jako minimální rychlost nepočítáte 0kBps - tu vám zaručit umíme :) ), ale může vám dát do ruky prostředky, jak se připojit rychlostí, kterou vám nikdo jiný neumožní - je to ve vašich rukou. Sdružení vám neposkytne číslo na non-stop helpline, kde by jste si mohli stěžovat na to či ono a ohánět se smlouvou (někteří se dokáží ohánět i žádostí o členství, těm doporučuji znovu studium Stanov), ale určitě vás nikdo nenechá ve štychu, pokud někoho slušně poprosíte o pomoc. Sdružení nemá žádného zaměstnance, který by řešil vaše problémy za vás kdykoli budete potřebovat, sdružení je spousta lidí, kteří chodí do práce, školy, na rande či do hospody, ale také věnují kus svého volného času pro ostatní a pro to, aby Cosa Nostra žila dále. Sdružení je o lidech. Na druhou stranu Vám s připojením může pomoci jakýkoliv šikovnější kamarád, soused, firma... v čase a za cenu na které se s nimi dohodnete. Nemusíte čekat až se providerovi uvolní technik a najde k Vám cestu.

Když jste se rozhodli...

První věcí je najít si nejbližší přípojný bod - AP. Podle toho, kde bydlíte, najďete na mapě nejbližší přípojný bod a kontaktujte jeho správce (nejlépe emailem) a poproste ho o pomoc - nejste-li si jisti, tak prostě jeden v okolí tipněte, tamní správce vás už nasměruje správným směrem. Pokud uvažujete připojení anténou, nezapomeňte si také ověřit přímou viditelnost. Nezapomeňte hned v prvním emailu správci napsat vaší přesnou adresu - ušetříte si tím jeden email.

Ve vlastním zájmu nepoužívejte pro komunikaci maily na serverech seznam.cz nebo email.cz - tyto servery záměrně zahazují zprávy zasílané z domén klfree.net (a nejen těch) a odpovědi od správce se tak někdy nedočkáte

Správce Node po vás určitě bude chtít žádost o členství - nebojte se, dokud jí nepodepíšete vy a nepotvrdí jí statutární orgán Sdružení, tak vás k ničemu nezavazuje - aby vás mohl zanést do centrální magické evidence (IS) a přidelil vám členské číslo, jako Čekateli. Se správcem si dále domluvíte způsob připojení do sítě. Bude-li možné se připojit jen novou anténou, může po vás, kromě potvrzení přímé viditelnosti, bez které to nejde, chtít nějaký výpis z měření signálu (nejlépe programem NetStumbler ) a doporučí vám vhodnou anténu. Pokud vám správce doporučí se připojit jinak, dejte na něj - jeho slovo je svaté ;) (Slovo Rady je ještě o kousek svatější). Jestli je ve vašem domě již někdo členem, nezbyde vám, než za ním dojít a domluvit se na společném připojení - vytvořit si mezi ssebou tzv. LAN síť. A čím větší ta LAN síť je, tím větší je šance, že se budete moci připojit nějakou rychlejší technologií. ..no a taky to znamená úsporu části prvotních nákladů na připojení.

Administrativa, aneb dejte blbci funkci...

...a tak pro vás vymyslela Rada Sdružení krásné kolečko, které je třeba vyřídit - jak se z vás tedy stane člen?
  1. Zpracování žádosti o členství, zanesení do databáze IS. Stane se z vás čekatel. K zavedení do databáze POTŘEBUJETE funkční emailovou adresu (pokud možno ne na seznam.cz nebo email.cz) - přijde vám na ní heslo do IS. Žádost o členství, návod k jejímu vyplnění a hlavně návod komu jí poslat najdete na těchto stránkách - v levém sloupci
  2. Fyzické připojení k sítí po domluvě se správcem - správce musí vaše připojení schválit!!, přidělení IP adresy.
  3. Po prvním přihlášení do IS (a bez toho se nedostanete na internet) se z vás stane Tester. Máte cca měsíc na to, aby jste si připojení vyzkoušeli a rozhodli se jak dál, jinak budete zase odpojeni.
  4. Po prvním připojení Vám přijde mailem konkrétní instrukce jak lze dál postupovat, systém vygeneruje datum do kdy je potřeba zaplatit členské příspěvky, by se z Vás stal Člen nebo Uživatel. Samozřejmě jen pokud máte uvedenu funkční e-mailovou adresu. 
  5. Od prvního dne následujícího měsíce se stanete Členem nebo Uživatelem Sdružení Klfree.net, gratuluji :). Ze stránek Informačního systému si můžete vytisknout svoji kopii Žádosti o členství, kterou dále nemusíte už nikam posílat a je pouze pro Vás. Samotné potvrzení úvodní zprávy s IS je chápáno jako podání toté žádosti Radě.
  6. Hlavní rozdíl mezi formou členství typu Člen a Uživatel je jednak v zaplacení dobrovolného vstupního členského příspěvku. Ten lze doplatit kdykoliv později a tak se z Uživatele stát Členem. Člen má následně výhody typu bezplatného zapůjčení zařízení z majetku Sdružení při poruše, delší ochranná lhůta při nezaplacení členských příspěvků, snadnější přístup k veřejné IP adrese, účast na akcích pro členy a podobně. Přesněji viz Stanovy a Finanční řád.

Kdo mi pomůže?

Kdo mi řekne jak se mám připojit a jak nastavit PC?
Správce vašeho Node, kontakt na něj najdete v seznamu správců
Kdo mi pomůže se připojit?
Pokud to není ve vašich silách, zkuste poprosit správce Node, nebo se můžete zeptat na email-listu partahic(zavináč)klfree.net
Kdo mi změří signál?
Pokud to není ve vašich silách, zkuste poprosit správce Node, nebo se můžete zeptat na email-listu partahic(zavináč)klfree.net
Lze zaplatit vstupní příspěvek na splátky?
Ale to víte že jo, jsme taky lidi, domluvte se s hospodářem na emailu hospodar(zavináč)klfree.net
Mám úplně jiný dotaz...
Obraťte se na svého správce, jedná-li se o technický problém celé sítě (např. nefunguje spoj do zahraničí, VPN server...), napište na email-list technici(zavináč)klfree.net a týká-li se to administrativy, tak na rada(zavináč)klfree.net
Najdu někde nějaké návody?
Ano, ve Twiki je jich hned několik a vždy si je přečtěte než budete někam psát.

Externí firmy zajišťující připojení zájemců

Sdružení Klfree.net, o.s. nevstupuje do smluvnich nebo financnich vztahu mezi zajemci a firmami které zřizují přípojky. Případné problémy s technickou kvalitou a podobně je následně nutné uplatňovat u těchto firem


[Akt. známka: 3,14 / Počet hlasů: 35] 1 2 3 4 5
(Celý článek | Autor: David Brnovják | Informační e-mailVytisknout článek

Kontakt na helpdesk
Mail: helpdesk@klfree.net
Tel.: 840 800 840
nonstop
0h-24h

Více informací naleznete v článku

Nastavení SMTP (pošty)
Pro správné fungování Vašich emailových klientů, je třeba nastavit si server pro odchozí poštu (SMTP):
smtp.klfree.net
Pro příchozí poštu použijte POP3 (nebo IMAP) server poskytovatele Vaší emailové schránky.

Radio KLFREEone
Radio KLFREE 1Spuštění vysílání
Spuštění vysílání

31. 8. 2014   00:00 - 23:59

VYSëL Në P IPRAVUJEME

Vysíláme jen v siti KLFREE


Aktuality
27.08.2017: Výpadky z důvodu výměny centrálního prvku sítě
Dne 28.8.2017 od 23:30 do 29.8.2017 05:00 může z důvodů výměny centrálního prvku sítě docházet ke krátkým výpadkům sítě.
Děkujeme za pochopení.
--belerby

25.07.2017: Nedostupnost NodeZSBustehrad dne 8.8.2017
Dne 8.8.2017 od 8:30 do 12:00 z technických důvodů nebude v provozu bod NodeZSBustehrad.
Děkujeme za pochopení.
--hoby

04.08.2016: plánovaná odstávka elektřiny
Dnes 4.8. jsou naplánovány odstávky elektrické energie v oblasti kročehlav a postihne následující vysílače: Hegemon, Baumax, Arigato, Dělnická. Děkujeme za pochopení.

13.07.2016: Krátké výpadky v noci
Dnes v noci mezi 24h a 01h budou prováděny úpravy na hlavních rozbočovačích na Silveru a na Děčínské. Může tedy docházet k několika krátkým minutovým výpadkům. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

17.06.2016: Výpadek elektřiny
Dnes po 11:30 nastal na Kladně výpadek vysokého napětí. V souvislosti s tím může po obnově docházet k výpadkům připojení k Internetu. V případě nefunkčnosti zkuste restartovat svá zařízení a nebo se ozvěte na helpdesk - tel. 840 800 840. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

24.05.2016: Výpadky elektřiny
Dnes ráno se od 3tí hodiny v noci na Kladně a okolí vyskytly mnohočetné výpadky elektrické sítě.
Případné poruchy způsobené výpadky sítě hlašte na infolinku 840800840. V této chvíli výpadek pokračuje v oblasti kolem baumaxu, omlouváme se za tímto způsobenou nefunkčnost internetu.
Děkujeme za pochopení.

12.05.2016: Virus na Ubiquity
Na zařízeních značky Ubiquity v našem Sdružení se objevil virus, proto byl dnes večer spuštěn skript, který postupně testuje jednotlivá zařízení a pakliže se dostane na Ubiquity, automaticky upgraduje firmware na verzi 5.6.4, která není tímt virem napadnutelná. S tímto jsou spojeny případné problémy a může se i stát, že se některé zařízení nevzpamatuje. Pokud budete mít problémy s připojením, ozvěte se na hepldesk (te. 840 800 840).

18.12.2015: Výstavba nového stožáru místo node Pchery Bejkarna
Od dnešního dne začali technici intenzivně pracovat výstavbě nového stožáru a v nejbližší době by mělo spojení opět fungovat. děkujeme za pochopení

29.07.2015: Plánovaný výpadek elektřiny Žehrovice
Dnes 29.7.2015 od 8:00 do 15:00 proběhne plánovaná odstávka elektrické energie v Kamenných Žehrovicích a díky tomu i některých vysílacích bodů. Děkujeme za pochopení.

24.07.2015: plánovaný výpadek elektřiny Node Olsany
Zítra mezi 8 - 9 proběhne plánovaná odstaávka elektřiny na node Olsany děkujeme za pochopení.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server