Dnešní datum: 17. 01. 2018
Hlavní stránka Mapa sítě Správci Fórum

Lidé v Klfree
Ekonomika
Účet pro platby členských příspěvků ve FIO bance č.2200173650/2010. Přehled veškerých toků na účtě můžete zkontrolovat v Informačním systému.
Při platbě uvádějte své členské číslo jako variabilní symbol, pokud zadáváte i text, uveďte:
jméno příjmení členský příspěvek nebo jméno příjmení předplatné od-do

Partneři
Alcoma, a. s.

Vysílačky SPACE s.r.o.

Pilsfree.net

UNHfree.net

NFX

NIX.cz

ČD-Telekomunikace

RIPE

05. Informace

* Meteorologická stanice v Unhošti

Vydáno dne 28. 09. 2008 (16327 přečtení)

V srpnu 2008 byla ve spřáteleném sdružení Unhfree.net zprovozněna nová meteorologická stanice, se kterou bych Vás rád seznámil v následujícím článku. Data získaná jejím provozem jsou k dispozici všem zájemcům.


Krátce o vzniku projektu:
Pro můj zájem o meteorologii, a vývoj klimatických podmínek kolem nás, jsem se přiližně před třemi měsíci rozhodl zakoupit vlastní meteorologickou stanici.
Vše začalo hledáním různých článků na toto téma na internetu, kontaktováním lidí s podobnými zájmy, a na jejich doporučení jsem se rozhodl pořídit profesionální meteorologickou stanici Vantage Pro2.

Test venkovních čidel

Současné umístění čidel


Po z provoznění stanice a prvních testech jsem začal uvažovat o pulikování naměřených hodnot - jako jsou např. směr větru, rychlost větru, srážky, teplota, rosný bod, vlhkost, výška mraků - na internetu, a poskytnout tak lidem v Unhošti a okolí, informace o aktuálním počasí - a to doslova, jelikož k měření hodnot a jejich pulikování na internetu dochází po celý den, každých 5 minut.

Nyní bylo tedy na čase vymyslet způsob, jak tyto informace ze stanice dostat na web:
Po chvilce hledání jsem objevil stránky s programem WeatherDisplay, který z meteostanice dokáže dostat úplné maximum informací, a umí je zcela automaticky ukládat a navíc graficky publikovat formou přehledných grafů. Posledním krokem bylo vytvoření webových stránek, do kterých byly získané výstupy zakomponovány. Na ohlas návštěvníků stránek byla přidána možnost prohlížení historických dat pro jednotlivé dny od počátku měření, a také regionální předpověď počasí.

Otestujte data ze stanice "na vlastní kůži"
Unhošť a Kladno nejsou od sebe vzdáleny příliš daleko, a tak myslím, že nové informace o počasí budou cenné pro všechny se zájmem o to, co se odehrává nad našimi hlavami.

Výsledek si můžete prohlédnout zde: http://tel.ion.unhfree.net/meteo
Na závěr článku bych chtěl poděkovat Jirkovi Kalinovi za pomoc s konfigurací programu WeatherDisplay, své přítelkyni Mirce za pomoc s návrhem graficky přívětivého vzhledu stránek, občanskému sdružení UNHfree.net, za bezchybné připojení k internetu, a Belerbymu za umístění odkazu na stránky kLfREE.Net - který formou informačního banneru na hlavní stránce postupně zobrazuje 6 posledně naměřených hodnot teploty vzduchu z posledních šesti minut.

Spolupracujeme a jsme členy celorepublikového registru - projektu Amatérské meteorologie v České Republice, poskytujeme data mapovacímu systému AWEKAS.

[Akt. známka: 1,25 / Počet hlasů: 16] 1 2 3 4 5
(Celý článek | Autor: Karel Hájek (ionek) | Informační e-mailVytisknout článek

Kontakt na helpdesk
Mail: helpdesk@klfree.net
Tel.: 840 800 840
nonstop
0h-24h

Více informací naleznete v článku

Nastavení SMTP (pošty)
Pro správné fungování Vašich emailových klientů, je třeba nastavit si server pro odchozí poštu (SMTP):
smtp.klfree.net
Pro příchozí poštu použijte POP3 (nebo IMAP) server poskytovatele Vaší emailové schránky.

Radio KLFREEone
Radio KLFREE 1Spuštění vysílání
Spuštění vysílání

31. 8. 2014   00:00 - 23:59

VYSëL Në P IPRAVUJEME

Vysíláme jen v siti KLFREE


Aktuality
27.08.2017: Výpadky z důvodu výměny centrálního prvku sítě
Dne 28.8.2017 od 23:30 do 29.8.2017 05:00 může z důvodů výměny centrálního prvku sítě docházet ke krátkým výpadkům sítě.
Děkujeme za pochopení.
--belerby

25.07.2017: Nedostupnost NodeZSBustehrad dne 8.8.2017
Dne 8.8.2017 od 8:30 do 12:00 z technických důvodů nebude v provozu bod NodeZSBustehrad.
Děkujeme za pochopení.
--hoby

04.08.2016: plánovaná odstávka elektřiny
Dnes 4.8. jsou naplánovány odstávky elektrické energie v oblasti kročehlav a postihne následující vysílače: Hegemon, Baumax, Arigato, Dělnická. Děkujeme za pochopení.

13.07.2016: Krátké výpadky v noci
Dnes v noci mezi 24h a 01h budou prováděny úpravy na hlavních rozbočovačích na Silveru a na Děčínské. Může tedy docházet k několika krátkým minutovým výpadkům. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

17.06.2016: Výpadek elektřiny
Dnes po 11:30 nastal na Kladně výpadek vysokého napětí. V souvislosti s tím může po obnově docházet k výpadkům připojení k Internetu. V případě nefunkčnosti zkuste restartovat svá zařízení a nebo se ozvěte na helpdesk - tel. 840 800 840. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

24.05.2016: Výpadky elektřiny
Dnes ráno se od 3tí hodiny v noci na Kladně a okolí vyskytly mnohočetné výpadky elektrické sítě.
Případné poruchy způsobené výpadky sítě hlašte na infolinku 840800840. V této chvíli výpadek pokračuje v oblasti kolem baumaxu, omlouváme se za tímto způsobenou nefunkčnost internetu.
Děkujeme za pochopení.

12.05.2016: Virus na Ubiquity
Na zařízeních značky Ubiquity v našem Sdružení se objevil virus, proto byl dnes večer spuštěn skript, který postupně testuje jednotlivá zařízení a pakliže se dostane na Ubiquity, automaticky upgraduje firmware na verzi 5.6.4, která není tímt virem napadnutelná. S tímto jsou spojeny případné problémy a může se i stát, že se některé zařízení nevzpamatuje. Pokud budete mít problémy s připojením, ozvěte se na hepldesk (te. 840 800 840).

18.12.2015: Výstavba nového stožáru místo node Pchery Bejkarna
Od dnešního dne začali technici intenzivně pracovat výstavbě nového stožáru a v nejbližší době by mělo spojení opět fungovat. děkujeme za pochopení

29.07.2015: Plánovaný výpadek elektřiny Žehrovice
Dnes 29.7.2015 od 8:00 do 15:00 proběhne plánovaná odstávka elektrické energie v Kamenných Žehrovicích a díky tomu i některých vysílacích bodů. Děkujeme za pochopení.

24.07.2015: plánovaný výpadek elektřiny Node Olsany
Zítra mezi 8 - 9 proběhne plánovaná odstaávka elektřiny na node Olsany děkujeme za pochopení.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server