Dnešní datum: 24. 01. 2018
Hlavní stránka Mapa sítě Správci Fórum

Lidé v Klfree
Ekonomika
Účet pro platby členských příspěvků ve FIO bance č.2200173650/2010. Přehled veškerých toků na účtě můžete zkontrolovat v Informačním systému.
Při platbě uvádějte své členské číslo jako variabilní symbol, pokud zadáváte i text, uveďte:
jméno příjmení členský příspěvek nebo jméno příjmení předplatné od-do

Partneři
Alcoma, a. s.

Vysílačky SPACE s.r.o.

Pilsfree.net

UNHfree.net

NFX

NIX.cz

ČD-Telekomunikace

RIPE

08. Technika a návody

* Platební kázeň

Vydáno dne 12. 08. 2005 (11344 přečtení)

Protože se v souvislosti s novými funkcemi Informačního systému Sdružení množí dotazy členů, co že mi to ten IS vlastně poslal ohledně končícího předplatného, pokusím se vysvětlit princip kontroly platební kázně člena a "dešifrování" jeho příchozích plateb.

Dle Finančního Řádu Sdružení je člen povinen uhradit členský příspěvek mezi 1 až 15tým dnem měsíce. Členský příspěvek je placen na aktuální měsíc, nebo měsíc následující, pokud platba dorazí po patnáctém. Je to jednoduché, snadno pochopitelné a zapamatovatelné pravidlo. Člen též může využít předplatné a uhradit členské příspěvky až na rok dopředu, ale princip zůstává stejný - předplatné začíná prvním dnem v měsíci a končí posledním dnem v posledním předplaceném měsíci.

Platba člena je identifikována podle variabilního symbolu. Špatně uvedený nebo nevyplněný VS je totéž, jako by člen nezaplatil a má dluh (pohledávka), dokud se neozve a "neznámá" platba se k němu nepřiřadí.

IS rozlišuje pohledávky a přeplatky - pokud existuje pohledávka, pak se s došlé platby nejprve pohledávka uhradí a pokud něco peněz zbyde, je to přeplatek. Důležité: pokud člen dluží a pošle předplatné, namísto toho, aby poslal dlužnou částku a předplatné, pak je z platby nejprve odečten dluh a ze zbytku peněz nevznikne předplatné, protože zbývající částka nesplňuje parametry předplatného!!! Pokud člen naopak posílá peníze předem, vzniká mu přeplatek. Přeplatky se sčítají a pokud dosáhnou výše předplatného, jsou jako předplatné použity automaticky. Člen je pak mile překvapen, že nemusí určitý čas nic platit.

Co z toho pro člena vyplývá: pokud člen dodržuje platební kázeň, neznamená to pro něj nic. V případě předplatného jej IS pouze s předstihem informuje, kdy mu předplatné končí a do kdy nejpozději je zapotřebí poslat další peníze.

Pokud člen dodržuje platební kázeň, ale nedodržuje Finanční Řád a posílá příspěvky opožděně, znamená to pro něj, že mu stále vzniká dluh, který je s každou platbou uhrazen. Bez předchozího uhrazení dluhu nelze využít předplatného a pokud člen uhradí pouze předplatné, je nemile překvapen.

Pokud člen nedodržuje platební kázeň (platí chaoticky), pak se vystavuje riziku, že mu bude znemožněn přístup do sítě a bude vyloučen ze Sdružení pro nedodržování Řádů Sdružení.

Pokud člen neplatí vůbec, je mu znemožněn přístup do sítě a je vyloučen ze Sdružení pro nedodržování Řádů Sdružení.


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 5] 1 2 3 4 5
(Celý článek | Autor: Roman Štec (K5) | Informační e-mailVytisknout článek

Kontakt na helpdesk
Mail: helpdesk@klfree.net
Tel.: 840 800 840
nonstop
0h-24h

Více informací naleznete v článku

Nastavení SMTP (pošty)
Pro správné fungování Vašich emailových klientů, je třeba nastavit si server pro odchozí poštu (SMTP):
smtp.klfree.net
Pro příchozí poštu použijte POP3 (nebo IMAP) server poskytovatele Vaší emailové schránky.

Radio KLFREEone
Radio KLFREE 1Spuštění vysílání
Spuštění vysílání

31. 8. 2014   00:00 - 23:59

VYSëL Në P IPRAVUJEME

Vysíláme jen v siti KLFREE


Aktuality
27.08.2017: Výpadky z důvodu výměny centrálního prvku sítě
Dne 28.8.2017 od 23:30 do 29.8.2017 05:00 může z důvodů výměny centrálního prvku sítě docházet ke krátkým výpadkům sítě.
Děkujeme za pochopení.
--belerby

25.07.2017: Nedostupnost NodeZSBustehrad dne 8.8.2017
Dne 8.8.2017 od 8:30 do 12:00 z technických důvodů nebude v provozu bod NodeZSBustehrad.
Děkujeme za pochopení.
--hoby

04.08.2016: plánovaná odstávka elektřiny
Dnes 4.8. jsou naplánovány odstávky elektrické energie v oblasti kročehlav a postihne následující vysílače: Hegemon, Baumax, Arigato, Dělnická. Děkujeme za pochopení.

13.07.2016: Krátké výpadky v noci
Dnes v noci mezi 24h a 01h budou prováděny úpravy na hlavních rozbočovačích na Silveru a na Děčínské. Může tedy docházet k několika krátkým minutovým výpadkům. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

17.06.2016: Výpadek elektřiny
Dnes po 11:30 nastal na Kladně výpadek vysokého napětí. V souvislosti s tím může po obnově docházet k výpadkům připojení k Internetu. V případě nefunkčnosti zkuste restartovat svá zařízení a nebo se ozvěte na helpdesk - tel. 840 800 840. Děkujeme za pochopení. Sdružení Klfree.net

24.05.2016: Výpadky elektřiny
Dnes ráno se od 3tí hodiny v noci na Kladně a okolí vyskytly mnohočetné výpadky elektrické sítě.
Případné poruchy způsobené výpadky sítě hlašte na infolinku 840800840. V této chvíli výpadek pokračuje v oblasti kolem baumaxu, omlouváme se za tímto způsobenou nefunkčnost internetu.
Děkujeme za pochopení.

12.05.2016: Virus na Ubiquity
Na zařízeních značky Ubiquity v našem Sdružení se objevil virus, proto byl dnes večer spuštěn skript, který postupně testuje jednotlivá zařízení a pakliže se dostane na Ubiquity, automaticky upgraduje firmware na verzi 5.6.4, která není tímt virem napadnutelná. S tímto jsou spojeny případné problémy a může se i stát, že se některé zařízení nevzpamatuje. Pokud budete mít problémy s připojením, ozvěte se na hepldesk (te. 840 800 840).

18.12.2015: Výstavba nového stožáru místo node Pchery Bejkarna
Od dnešního dne začali technici intenzivně pracovat výstavbě nového stožáru a v nejbližší době by mělo spojení opět fungovat. děkujeme za pochopení

29.07.2015: Plánovaný výpadek elektřiny Žehrovice
Dnes 29.7.2015 od 8:00 do 15:00 proběhne plánovaná odstávka elektrické energie v Kamenných Žehrovicích a díky tomu i některých vysílacích bodů. Děkujeme za pochopení.

24.07.2015: plánovaný výpadek elektřiny Node Olsany
Zítra mezi 8 - 9 proběhne plánovaná odstaávka elektřiny na node Olsany děkujeme za pochopení.

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server